Cele, metody, działanie

Cele, metody, działanie

Naszym celem jest stworzenie internetowej platformy przeznaczonej do prezentacji podstaw buddyjskich poglądów oraz do kontaktu podróżników oraz badaczy tego fragmentu uniwersum.. W Polsce znajduje się sporo stron poświęconych konkretnym tradycjom buddyjskim, nie zamierzamy w naszym serwisie powielać ich zawartości, pragniemy raczej skupić się na tym co leży u podstaw wszystkich tradycji buddyjskich.

W pewnym sensie ma to być portal nieortodoksyjny (ortodoksyjne już są), począwszy od szerokiej definicji terminu buddyzm po prezentację mniej lub bardziej około buddyjskich zagadnień.Wszak istnieje buddyjska tradycja bon która jest starsza od buddyzmu, jest także szkoła nie-buddyjskiego zen.

W tradycji tybetańskiej są zarówno świętobliwi mnisi jak i ekscentryczni, szaleni jogini; wegetarianie oraz mięsożercy, obcięci na krótko oraz posiadający długie włosy. Jest różnorodność i szansa na tolerancję. Jest wiele metod, narzędzi i ścieżek prowadzących do realizacji. Jednak rożne szkoły filozofii w odmienny sposób opisujące owoc do którego zmierzają podróżnicy.

Nie nam maluczkim to oceniać co prawda a co fałsz, co buddyzm a co nie, możemy to jednak zaprezentować internautom. Ocenę i wnioski pozostawmy czytelnikom.

Ma tu się znaleźć także miejsce dla tego wszystkiego co nie mieści w innych szufladkach a samo siebie uważa za związane z buddyzmem.

Jeśli starczy nam odwagi tu umieścimy tu również wszelkie trudne tematy miej lub bardziej związane z buddyzmem. Tak zwane trupy w szafie umieścimy w necie, aby szafa była czysta i pusta. Może pozwoli to uciąć plotki a może nie .....

Jeśli starczy zaangażowania redaktorów i czytelników powstaną może działy poświecone nauce, sztuce, polityce, ekonomii. Buddyści żyją w świecie, kształtują go, są przez niego kształtowani, wchodzą z nim w interakcje, podejmują decyzje wpływające na losy indywidualnych wszechświatów, wszystko to może zostać opisane i wyrażone w portalu www.e-budda.pl.

Jest także w planie kilka projektów które maja stanowić wsparci w indywidualnej praktyce medytacji, bo buddyzm to przede wszystkim praktyka i doświadczenie, cała reszta to elementy drugoplanowe, pomocnicze.


Bottom

..:..